Стрибки з парашутом

Авіаційний спортивно-технічний клуб «Дельта» пропонує наступні види стрибків:

Ознайомчі стрибки з парашутом з літака Ан-2 для парашутистів - першоразників.

Зробити перший крок у небо кожен бажаючий може зробивши самостійний стрибок з висоти 800 метрів на круглому парашуті зі стабілізацією.

Виконується з  парашутом Д-6 самостійно з висоти 800 метрів.

До навчання по програмі допускаються особи, які досягли віку 16 років (неповнолітні - за наявності письмового дозволу батьків встановленого зразка), та не мають медичних протипоказань.

Перед стрибком Ви обов'язково пройдете необхідне теоретичне навчання, тренінг та інструктаж на землі. Навчання потрібно пройти завчасно в м. Суми у навчальному класі. Графік занять узгоджується індивідуально.

Всім стрибнувшим з парашутом будуть видані посвідчення парашутиста встановленого зразка.

 

Обмеження по здоров'ю:

 • - залишкові явища після перенесення гострих захворювань і операцій;
 • - захворювання легень у всіх стадіях і хронічних захворювань легень;
 • - захворювання серця;
  - хірургічні захворювання;
  - гострі та хронічні захворювання середнього і внутрішнього вуха;
  - хронічні і гострі захворювання придаткових пазух носа ;
  - підвищена чутливість до вестибулярних подразнень;
  - гострота зору не нижче 0,5 на кожне око без корекції з нормальним кольоровідчуттям.

Маса парашутиста в одязі без парашута: 45-110 кг, причому верхня межа - для людей з відмінною фізичною підготовкою. Якщо фізична підготовка середня або нижче, то верхня межа - 100 кг.

Вимоги до одягу: довгі штанини, довгі рукави з застібкою на манжеті; відсутність висячих елементів, капюшонів. Рукавички.

Вимоги до взуття: закриті черевики з монолітною підошвою товщиною не менше 1 см і фіксацією гомілковостопного суглоба, без високих каблуків, без гачків.

Розміри внесків для компенсації витрат на забезпечення стрибків з парашутом для першоразника - 1000 грн. (у вартість стрибка включено, навчання та страховка).

Для найактивніших першоразників - безкоштовне катання на мотодельтаплані (за бажанням).

 

Примітка: в цьому році стрибки з парашутом будемо виконувати в суботу та неділю на аеродромі "Майське" (Дніпропетровська область).

Вартість проїзду 500 грн. з чол.

Самостійний стрибок з парашутом - 1550 грн.

Стрибок у тандемі з інструктором - 3200 грн.

Записатись на парашутний стрибок можна на нашому сайті.

 

 

 

 

Підготовка спортсменів-парашутистів

Для того щоб виконувати стрибки з сучасними спортивними парашутними системами, парашутист повинен впевнено володіти своїм тілом у вільному падінні - вміти швидко приймати стабільне положення тіла в повітряному потоці, необхідне для правильного розкриття парашута, відновлюватися з безладного падіння, виконувати в падінні різні елементи акробатики. Крім того, необхідно досконало володіти технікою управління куполом парашута для забезпечення безпечного приземлення точно в намічену ціль. Потрібно мати уявлення про порядок експлуатації та обслуговування сучасної парашутної техніки і спорядження.

Існують різні системи навчання парашутистів. АСТК «Дельта» практикує класичну схему, по якій багато десятиліть в нашій країні готували спортсменів-початківців, адаптовану до сучасних умов.

Процес навчання починається з курсу додаткової теоретичної підготовки. В ході якого початківці парашутисти у складі групи отримують знання, необхідні для подальшого навчання, а також освоюють укладання парашутної техніки, наземні вправи. Виконуються і перші стрибки за програмою.По закінченні курсу навчання стає індивідуальним і проводиться в обсязі предстрибкової підготовки.

Учень послідовно освоює: відділення від літака, вільне падіння з затримкою розкриття парашута від 5 до 30 секунд, основні елементи індивідуальної акробатики. Стрибки виконуються на навчально-тренувальних парашутних системах Д-1-5У. У ході кожного стрибка учень вдосконалює навички роботи на точність приземлення. По закінченні першого розділу програми з парашутистом проводиться додатковий цикл занять з підготовки до стрибків з парашутними системами типу «крило».

Стрибки по другому розділу програми виконуються зі студентськими і точносних парашутними системами типу «крило». Учень вдосконалює окремі елементи вільного падіння і техніку управління парашутною системою. По закінченні другого розділу програми і після здачі практичних заліків парашутистові в робочу книжку проставляється допуск до виконання стрибків з парашутними системами типу «крило», і він може почати вдосконалення в різних дисциплінах парашутного спорту - групової акробатики, фрифлає та інших.

Проходження програми навчання займає, в середньому, від 3 місяців до року - перш за все, в залежності від цілеспрямованості і працьовитості самого парашутиста. Кількість виконуваних за програмою стрибків також індивідуально: в середньому, від 20 до 40 по кожному розділу.

Безсумнівною гідністью класичної програми є те, що парашутист планомірно і послідовно занурюється в парашутний світ. За час навчання він здобуває не тільки знання, уміння і навички, але і здатність до самоосвіти та самовдосконалення в парашутної діяльності.

 

Вимоги до кандидатів на навчання:

- рівень фізичної підготовки не нижче середнього (для чоловіків - здатність підтягнутися на перекладині не менше 5 разів, вистрибнути з положення повного присідання не менш 25, для дівчат - здатність виконати не менше 25 віджимань від підлоги і 25 вистрибувань з повного присідання);

- медичний допуск - висновок лікарсько-льотної (експертної) комісії про допуск особи до стрибків з парашутом.